I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska w Barzkowicach

Drukuj
poniedziałek, 30 kwiecień 2018 Kategoria: Wydarzenia Utworzono: 30 kwiecień 2018

Przez sobotę i niedzielę, na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, trwała zorganizowana przez ZODR I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska. To nowe wydarzenie plenerowe, promujące województwo zachodniopomorskie. Dopisała pogoda i zwiedzający z chęcią korzystali z przygotowanej oferty. A było to bardzo wiele przeróżnych stoisk, a na nich degustacje, konkursy i zabawy. Były też seminaria i konferencje.

W związku z tym, iż nasza strategia zakłada możliwość promowania naszego Stowarzyszenia na zewnątrz nie mogło nas tam zabraknąć. Pod swój dach przyjęli nas przyjaciele z Lokalnego Punktu Informacyjnego w Pyrzycach. Na naszym wspólnym stoisku uczestnicy wystawy mogli zasięgnąć informacji na temat możliwości pozyskania funduszy unijnych w ramach PROW lub PO "RiM" na lata 2014-2020. Gościom wręczane były mapki naszego obszaru działania "Lider Pojezierza", wraz z informacjami o naszym obszarze i działaniach jakie realizujemy w ramach LSR. Zachęcając tym samym osoby zainteresowane do odwiedzenia naszych stron w zakresie turystycznym, jak i biznesowym.

Na wystawie mogli zobaczyć Państwo nowoczesne rozwiązania ułatwiające pielęgnację roślin, drzew i krzewów. Poznać nowinki technologiczne pomagające utrzymać tereny zieleni. Specjaliści z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach udzielali bezpłatnych porad z dziedziny pielęgnacji i uprawy roślin oraz działań ekologicznych. Było bardzo dużo stoisk ogrodniczych i handlowych, wystawa sprzętu ogrodniczego oraz konkursy promujące produkty żywnościowe na bazie miodu, zabawy plastyczne, wystawy rękodzieła. Znaleźć tez można było stoiska pszczelarskie, gdzie pszczelarze prezentowali bogatą ofertę miodów odmianowych i akcesoriów pszczelarskich. Te i wiele innych atrakcji zapewnił ZODR w Barzkowicach.

Tagged Under