„Piknik Rodzinny z Rybką w Tle” w Pyrzycach

Drukuj
środa, 13 czerwiec 2018 Kategoria: Wydarzenia Utworzono: 13 czerwiec 2018
9 czerwca przy Jeziorze Sicina w Pyrzycach odbył się „Piknik Rodzinny z Rybką w Tle” będący częścią projektu współpracy pn. „Bogactwo naszych wód - promocja obszarów historycznie związanych z rybactwem”, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 - 2020 realizowanym przez trzy lokalne grupy działania: Stowarzyszenie WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie, Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" w Barlinku i Stowarzyszenie „Partnerstwo  Drawy z Liderem Wałeckim” w Złocieńcu.
Celem projektu jest promocja obszarów historycznie związanych z rybactwem  w tym bogactwa naszych wód, promocji dziedzictwa kulturowego rybactwa oraz w szerokim zakresie edukacja rybna.
 
W programie pikniku były rodzinne zawody wędkarskie, konkurs kulinarny – „Jedz ryby będziesz zdrów- najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych”, panel szkoleniowy- Czy ryby nie mają głosu? Ciekawostki z życia ryb oraz prezentacja operacji zrealizowanych w ramach PO RYBY z wcześniejszego okresu finansowania. Pobyt uatrakcyjniały występy zespołów Folk on z Granowa, Pyrzyczanki, Kapeli Bez Zagrychy, a także konkursy dla dzieci, degustacja ryby z innowacyjnego mobilnego grilla-wędzarni i obowiązkowo grochówka z wkładką. Przez cały czas trwania imprezy otwarta była strefa dla dzieci: dmuchańce, zjeżdżalnie, bańki, baloniarz, popcorn.
 
Partnerzy projektu współpracy zapraszają na organizowane na obszarze swoich Lokalnych Grup Działania imprezy:
 
7 lipca Stowarzyszenie "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckimzaprasza na  imprezę  "Nie siedź w domu rusz nad wodę" do Cieszyna na Wyspę Ostrów na Jeziorze Siecino w gminie Złocieniec  oraz
 
29 września na  spotkanie plenerowe pn. "Turystyka wędkarstwa szansą rozwoju regionu" w Domu Kultury  Złocieńcu
 
18 sierpnia Stowarzyszenie "Lider Pojezierza"  zaprasza na Targi Rybackie w Dębnie, nad jeziorem Lipowo oraz
 
25 sierpnia Zawody  spinningowe z łodzi/pontonów pn. "Rybka z pietruszką";  nad jeziorem Karsko-Nowogródek.
 
Tagged Under