Dowiedz się jak właściwie powołać i działać w Radzie - szkolenie!

Drukuj
środa, 06 maj 2015 Justyna Mariańska Kategoria: Aktualności Odsłony: 10861

Za nami pierwsze szkolenia prezentujące modelowe rozwiązania w powoływaniu i pracy rad działalności pożytku publicznego (dalej RDPP). Przed nami dwa kolejne szkolenia już w maju. Dołącz i dowiedz się jak właściwie powołać i działać w Radzie!

Mamy przyjemność ponownie zaprosić na jednodniowe szkolenia poświęcone tematowi współpracy samorządów  z organizacjami pozarządowymi w formie jaką są rady działalności pożytku publicznego. Wspomniane rady są w samorządach zespołami opiniodawczo – konsultacyjnymi zajmującymi się m. in. opiniowaniem aktów prawnych dotyczących sfer pożytku publicznego np. programów współpracy. Podczas szkolenia zaprezentowana i przeanalizowana zostanie ta forma kooperacji oraz warsztatowo wypracowane i przedstawione zostaną najlepsze zasady funkcjonowania RDPP zgodne z przyjętymi standardami. Nabycie wiedzy w tym zakresie może być bardzo cenne dla pracowników samorządów z uwagi na dobre przygotowanie podstaw prawnych i zasad pracy z przyszłą radą, jak również dla członków lokalnych organizacji pozarządowych, którzy mogą wchodzić w skład niniejszych gremiów. Szkolenie może stanowić również bardzo dobre doświadczenie edukacyjne dla środowiska samorządowego i pozarządowego w kontekście sytuacji ewentualnego powoływania rad działalności pożytku publicznego w przyszłości.

Najbliższe szkolenia zaplanowane są w niżej wymienionych terminach i lokalizacjach:

20.05.2015 – Szczecinek

Centrum Konferencyjne „Zamek” w Szczecinku, ul. Mickiewicza 2, sala południowa, godz. 9.30-16.00

27.05.2015 – Gryfino

Starostwo Powiatowe, ul. Sprzymierzonych 4, sala audiowizualna, godz. 9.30 - 16.00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a w jego ramach organizatorzy zapewniają materiały edukacyjne oraz catering. Rekrutacja na szkolenia nie ma charakteru terytorialnego (powiatowego czy gminnego), w związku z czym, każda z zainteresowanych osób ma możliwość odbycia szkolenia w wybranym przez siebie miejscu. Do udziału w szkoleniu zapraszamy członków organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli (pracowników i radnych) samorządów z terenu województwa. Z uwagi na ostatnie wolne ilość miejsca prosimy o niezwłoczne przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych  (w załączniku) drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faxem na nr 094 340 35 23 lub pocztą na adres: Pracownia Pozarządowa, ul. Dworcowa 2, 75-201 Koszalin do dnia: na szkolenie  w Szczecinku - 18.05, w Gryfinie – 25.05.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Załączniki:
Pobierz plik (formularz zgłoszeniowy Szczecinek i Gryfino doc.doc)Formularz zgłoszeniowy[ ]169 kB
Pobierz plik (program szkolenia doc.doc)Program szkolenia[ ]163 kB
Tagged Under