Ostatnimi czasy dużo dobrego dzieje się w Klubie Żeglarskim Sztorm Barlinek, o czym staramy się na bieżąco Państwa informować. Aby móc realizować nasze cele, pozyskujemy fundusze z różnych źródeł. Ogromnym sukcesem okazała się akcja, jaką przeprowadziliśmy na portalu polakpotrafi.pl.

Celem tej społecznej zbiórki pieniędzy jest zakup jachtu cadet dla dzieci z naszej szkółki żeglarskiej. Do 13-go kwietnia wsparło nas prawie 50 osób i firm, zebraliśmy prawie 6000 zł. Zbiórka funduszy zostanie zakończona 20-go kwietnia. Jeśli ktoś z Państwa ma jeszcze ochotę na wsparcie to zachęcamy i z góry dziękujemy.

Aby to zrobić wystarczy:

1. Odwiedzić stronę projektu https://polakpotrafi.pl/projekt/optimistrz
2. Po prawej stronie wybrać nagrodę wraz z kwotą wsparcia
3. Przejść do panelu płatności i jej dokonać (jeśli Państwa bank nie jest dostępny w panelu wyboru, to należy bez zaznaczania żadnego banku „kliknąć” przycisk ZAPŁAĆ aby dokonać zwykłego przelewu on-line).

Kolejną formą pomocy jest wsparcie Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek 1% podatku. Wszystkie osoby i firmy, które jeszcze nie rozliczyły PIT za rok 2014, a którym leży na sercu rozwój żeglarstwa wśród młodzieży mogą wesprzeć Klub w tej formie.

Aby to zrobić wystarczy:

1. W deklaracji podatkowej wpisać KRS 0000377928
2. Koniecznie dopisać cel szczegółowy :Organizowanie i popularyzowanie aktywnego wypoczynku

Rok 2014 upłynął nam a 2015 zaczął realizacją tzw. małych projektów z funduszy PROW, które pozyskaliśmy za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”.
Udało się przeprowadzić trzy takie projekty, dzięki którym stan posiadania Klubu i możliwości jego rozwoju podniosły się znacząco:

1. Czerwiec 2014 – „Rowerem po jeziorze Barlineckim – zakup rowerów wodnych oraz organizacja imprezy integracyjnej dla społeczności lokalnej Barlinka i okolic”. – dzięki temu projektowi przybyły nam dwa nowe rowery wodne oraz odbyły się wyścigi na tychże rowerach, w których brało udział około 50 osób. Zabawa była wspaniała 
2. Luty 2015 – „Remont i modernizacja pomostu na Przystani Klubu Żeglarskiego Sztorm Barlinek” – dzięki temu projektowi udało nam się wyremontować jeden z pomostów Przystani, obecnie posiada on nowe poszycie z desek i został uzupełniony o kolejne knagi do cumowania i stojaki na koła ratunkowe, które zwiększą bezpieczeństwo odwiedzających Przystań.
3. Marzec 2015 – „Bądź młodym OptiMistrzem – doposażenie szkółki żeglarskiej Optimist w pomieszczenie do przechowywania sprzętu i udostępnienie społeczności odnowionych jachtów klasy Optimist” – dzięki temu projektowi wybudowaliśmy „domek” dla łódek, który ułatwi ich przechowywanie, doposażyliśmy 10 optimistów w nowy osprzęt. Sprawność sprzętu żeglugowego naszej młodzieży będzie teraz znacznie lepsza.

Wartość tych trzech projektów to ponad 50 000 zł. Dla tak niedużej i samoutrzymującej się organizacji jaką jest Klub Żeglarski SZTORM Barlinek to bardzo duża kwota, która może stanowić swego rodzaju krok milowy w rozwoju.

Wspiera nas także Gmina Barlinek, Klub SZTORM od lat uczestniczy w konkursie na organizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Dzięki środkom pozyskiwanym dzięki tej formie wsparcia w tym roku jachty Optimist zostaną wzbogacone o nowe żagle a dzieci będą mogły uczestniczyć w szeregu zajęć i imprez żeglarskich w trakcie całego sezonu 2015.

Wszystkie te działania są możliwe dzięki zaangażowaniu członków Klubu, którzy pracują w każdej wolnej chwili jako wolontariusze. Budowa pomostu i budynku dla łódek w całości odbyła się w oparciu o pracę własną klubowiczów.

Nasi szkoleniowcy także poświęcając swój wolny czas, uczą żeglarstwa. Okazuje się, że wspólna pasja to ogromny potencjał.

Wkrótce rozpoczniemy nabór dzieci do szkółki żeglarskiej na sezon 2015, zainteresowanych zachęcamy do śledzenia ogłoszeń, które ukażą się na stronie www.sztorm.org, stronie fb Klubu https://pl-pl.facebook.com/KlubZeglarskiSztormBarlinek, www.barlinek24.pl oraz na słupach ogłoszeniowych i w szkołach.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Agnieszka Nikoliszyn Granatowska

 

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.