Dożynki Powiatowe 2021 w Giżynie (Gmina Nowogródek Pomorski)

Drukuj
poniedziałek, 20 wrzesień 2021 Kategoria: Aktualności

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą oraz prezentacją przepięknych wieńców z każdego sołectwa (były oceniane przez zebrane jury). Po części oficjalnej nastąpił szereg atrakcji kulturalnych, a było ich sporo.

I tak mieliśmy okazję obejrzeć występy lokalnych artystów i zespołów takich jak np.: ,,Giżynianki”. Dla niektórych młodych artystów był to debiut przed publicznością, za co należą im się ogromne brawa.  Jednak największymi gwiazdami wieczoru były zespoły” ,,Verba” i ,,Imperium”, którzy swoją muzyką porwali zebraną publiczność do śpiewu i tańca.

Podczas dożynek można było się zapoznać z:  w wyrobami produktów regionalnych, stoiskami loterii fantowej, strefy zabaw dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Barlinek z grami i quizami dla dzieci na temat wiedzy środowiskowej oraz Regionalna Placówka Opiekuńczo- Terapeutyczna z Dębna, która prezentowała m.in. przepiękne prace swoich młodych podopiecznych.

Na naszym stanowisku można było się zapoznać z materiałami promocyjnymi Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, zapoznać się z informacjami na temat projektu ,,Marka Turystyczna- Sieć Ekomuzeum”oraz uzyskać  informacje o zasadach aplikowania o środki za naszym pośrednictwem.

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu, odwiedzającym za ciekawe rozmowy, a Paniom Faściszewskim ze ,,Świata Anioła” za udostępnienie miejsca i dobry humor.

Tagged Under