Startują Granty Strażackie

Drukuj
wtorek, 14 lipiec 2020 Michał Kasprzak Kategoria: Trzeci sektor Odsłony: 6224

Ochotnicze Straże Pożarne mogą liczyć na kolejne wsparcie Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Startują Granty Strażackie, dzięki którym strażacy wyremontują swoje remizy. Konkurs rusza 13 lipca 2020 r.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od lat wspiera finansowo drużyny strażackie – liderów  integracji społecznej w środowiskach wiejskich. Co roku w remizach pojawiają się nowe wozy i łodzie do przeprowadzania akcji ratunkowych. Jednostki OSP otrzymują  Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, urządzenia GPS, ale i niezbędny sprzęt potrzebny w codziennej  pracy. W ostatnim czasie OSP skorzystały także z pomocy z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

– W ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego przekazaliśmy strażakom-ochotnikom przeszło 200 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej oraz środków czystości niezbędnych do udzielania przez straż pomocy – wylicza Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz. – Teraz przyszedł czas na wsparcie ich samych, a dokładniej miejsc, w którym spędzają czas na służbie. Doświadczenie z poprzednich edycji konkursu  „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP ”oraz analiza potrzeb jednostek OSP wpłynęła na decyzję, aby w tym roku skupić się na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP.

Zgodnie z założeniami konkursu o dotację będą mogły ubiegać się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z  terenu województwa zachodniopomorskiego.

Maksymalna kwota dofinansowania w konkursie wynosi 10 tys. zł.

Zaplanowane prace remontowe przez OSP powinny być realizowane do 31 grudnia 2020 r.

Nabór na Granty Strażackie będzie prowadzony od 13 lipca do 3 sierpnia 2020 r., za pośrednictwem generatora witkac.pl

Więcej szczegółów na stronie:  WEJDŹ 

Tagged Under