Współpraca Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i organizacji pozarządowych w roku 2019

Drukuj
środa, 08 lipiec 2020 Michał Kasprzak Kategoria: Trzeci sektor Odsłony: 165

Badanie stanu wzajemnych relacji Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i organizacji pozarządowych przeprowadzono po raz drugi. Wykorzystano do tego dedykowane narzędzie – Lokalny Indeks Jakości Współpracy.

Analizie podlegał rok 2019, a realizatorem całego procesu była Pracownia Pozarządowa.

Głównym celem badania jest wzmocnienie poziomu i jakości współpracy samorządu i organizacji pozarządowych poprzez zwiększenie zakresu stosowanych mechanizmów współpracy. O opinie na temat współpracy pytano zarówno organizacje pozarządowe z Pomorza Zachodniego, jak też przedstawicieli/ki Urzędu Marszałkowskiego, zespołów działających przy Urzędzie i Radnych Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego. Współpraca została oceniona w kilkunastu obszarach, tak aby uzyskać jak najszerszy obraz całej sytuacji.

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem z badania, który kompleksowo opisuje proces badania.

Badanie zrealizowane w ramach zadania „Lokalny Indeks Jakości Współpracy Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi 2020” współfinansowanego ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej informacji na stronie:

http://www.wws.wzp.pl/co-slychac-w-iii-sektorze/wspolpraca-samorzadu-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-i-organizacji-pozarzadowych-w-roku-2019

Tagged Under