Zasady przyznawania pomocy w ramach środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) oraz wypełniania wniosków o powierzenie grantu wraz z załącznikami w zakresie projektów grantowych

Drukuj
piątek, 03 sierpień 2018 Kategoria: Szkolenia Odsłony: 1208

W dniu 31 lipca 2018 r. w siedzibie Biura Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” odbyło się szkolenie pn.:” Zasady przyznawania pomocy w ramach środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) oraz wypełniania wniosków o powierzenie grantu wraz z załącznikami w zakresie projektów grantowych pn.: 

Szkolenie przeprowadzone zostało przez wiceprezesa Stowarzyszenia - Ireneusza Kostkę, który o godzinie 9.00 przywitał gości rozpoczynając tym samym szkolenie zgodnie z planowanym harmonogramem i wprowadził uczestników w tematykę szkolenia. 

Na wstępie zostały przekazane informację odnośnie aktualnie trwających naborów wniosków. Nastepnie omówione zostały procedury oceny i wyboru wniosków do finansowania przez organ decyzyjny, jakim jest Rada LGD. Omówione zostały także dokumenty aplikacyjne takie jak wniosek o powierzenie grantu, umowa i sprawozdanie z realizacji.

Na koniec przedstawione zostały kryteria i zasady przyznawania oceny dla grantów tj. karta oceny (kryterium wyboru) i karta opisu operacji grantowych. Został przeprowadzony test podsumowujący wiedzę zdobytą podczas szkolenia. Przypominamy, iż pozytywne zaliczenie testu uprawnia wnioskodawców do otrzymania 10 punktów w ramach LKW.

Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom szkolenia za przybycie i miłą atmosferę.

 

Załączniki:
Pobierz plik (harmonogram-szkolenia-31.07.2018.pdf)Harmonogram szkolenia 31.07.2018 r.[Plik .PDF]567 kB
Tagged Under