W poszukiwaniu śladów pradziejów naszych stron. Podróże lokalne trasami turystycznymi

Drukuj
czwartek, 15 luty 2018 Kategoria: Szkolenia Odsłony: 1139

„Czy wiesz już wszystko o najbliższej okolicy, o swoich stronach?" - zapyta Cię Marek Schiller, dębnowski regionalista - Tak? To posłuchajcie!" . Podczas Festiwalu podróżniczego „Włóczykijki ”, Członek i dobry przyjaciel naszego Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” - Marek Schiller przeprowadził wykład pt. „W poszukiwaniu śladów pradziejów naszych stron. Podróże lokalne trasami turystycznymi”.  Ukazując przy tym walory przyrodnicze i turystyczne obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR).

Marek Schiller - z wykształcenia fizyk, z zamiłowania pasjonat przyrody i badacz, nauczyciel, podróżnik, fotografik i regionalista. Prezes Ligi Ochrony Przyrody w Dębnie oraz organizator Spotkań Przyrodników, poświęconych ochronie lokalnej przyrody. Odkrywca „polskich piramid" ¬nieznanych do tej pory monumentalnych grobowców megalitycznych w okolicach Dolic. Od 1971 roku mieszka w Dębnie.

Podczas swojego wykładu zabrał swych słuchaczy w niezapomnianą przygodę, jednocześnie, ukazując lokalne piękno lokalnej fauny i flory z obszary Stowarzyszenia „Lidera Pojezierza”. Udowodnił uczestnikom spotkania, że polskie piramidy istnieją naprawdę, a na terenie Pomorza Zachodniego odkrył kilkanaście nieznanych dotąd megalitycznych grobowców. Przemierzył wszystkie możliwe drogi i bezdroża okolicy, odkrywając niezwykłe miejsca, okazy przyrody, piękne zakątki, które można było zaobserwować na przygotowanej przez Marka prezentacji. Opowiedział o przeszłości naszej okolicy i jej bogactwie przyrodniczym, „o wielkich głazach, krętych dolinach, porzuconych osadach czy tajemniczych śladach po praprzodkach: megalitach, kurhanach i grodziskach." Jego opowieści, tak jak i jego książka „Pomyśle. Zielona kraina Myślą przecięta" są przewodnikiem dla turysty po okolicach obszaru „Lidera Pojezierza”, jak i Pomorza Zachodniego. Nazywa swą książkę przewodnikiem dociekliwego turysty po okolicach Myśliborza, Dębna i Boleszkowic.

Marek przemierzył wszystkie możliwe drogi i bezdroża regionu, odkrywając niezwykłe miejsca, okazy przyrody i piękne zakątki. Zgłębił wiedzę o przeszłości okolicy i jej bogactwie przyrodniczym. Dzięki czemu swoimi działaniami promuje walory przyrodnicze i turystyczne naszego obszaru działania. Wpływa to również na wzrost zainteresowania społeczności lokalnej, a co za tym idzie wzrost rozpoznawalności aplikacji „Włóczykije Pojezierza”, w której to Marek zostawił ogrom swojej pracy.

Tagged Under