Zarząd Stowarzyszenia "Lider Pojezierza" zaprasza na seminarium szkoleniowe do Przelewic

Drukuj
poniedziałek, 03 grudzień 2018 Wiktor Różański Kategoria: Odnawialne Źródła Energii Odsłony: 1697

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza serdecznie na seminarium szkoleniowe w dniu 14 grudnia o godzinie 10:00 do pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Tematem seminarium będzie: ,,Finansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego pod kątem zwiększenia jego efektywności energetycznej.”

Koszty energii elektrycznej w każdej działalności stanowią wyróżniającą się pozycję, a przyszły rok, to zapowiedzi jej skokowego wzrostu.  Dyrektywy unijne i krajowe prawodawstwo nakłada na odbiorców końcowych obowiązek podnoszenia efektywności energetycznej instalacji i odbiorników.

Modernizacja oświetlenia ulicznego to jedyna inwestycja komunalna, która zwraca poniesione nakłady inwestycyjne w krótkim okresie czasu.

Obecnie stworzono instrumenty finansowe wsparcia m.in. w Wojewódzkim i Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska poprzez dotacje na ten cel. Dynamiczny rozwój techniki oświetleniowej w systemach LED i opraw gwarantuje uzyskanie efektu na poziomie 50 do 80% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej ale też kosztów eksploatacji i konserwacji tej instalacji.

Przedstawiciele WFOŚiGW w Szczecinie oraz Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej zapoznają Państwa z tą tematyką oraz doradzą i wskażą drogi postępowania w celu zwiększenia efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego.

Miło nam będzie gościć wójtów i burmistrzów gmin z obszaru działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” wraz z pracownikami odpowiedzialnymi w gminie za rozwój oświetlenia ulicznego. Prosimy o podanie ilości osób z gminy, które wezmą udział w seminarium, pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 501652083 do 10.12.2018 r.

 

Z poważaniem,
Zarząd Stowarzyszenia
„Lider Pojezierza”

Załączniki:
Pobierz plik (Program seminarium.pdf)Program seminarium[Plik .PDF]547 kB
Pobierz plik (Zaproszenie na Seminarium Lider.pdf)Zaproszenie na seminarium[Plik .PDF]476 kB
Tagged Under