Nowe dofinansowanie na fotowoltaikę.

Drukuj
poniedziałek, 04 grudzień 2017 Wiktor Różański Kategoria: Odnawialne Źródła Energii Odsłony: 2849

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie uruchamia od 15.12.2017 r. II edycję programu pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby.

Tak jak w dotychczas realizowanej edycji  programu dofinansowywane są m. in.: projekt i instalacja przydomowych elektrowni fotowoltaicznych, a także elektrowni wiatrowych, elektrociepłowni kogeneracyjnych, pomp ciepła, kotłów na biomasę, kolektorów słonecznych.

Wsparcie polega na udzieleniu umarzalnej pożyczki, która przyznawana jest na okres nie krótszy niż 5 lat i nie dłuższy niż 15 lat, umorzenie pożyczki dla instalacji fotowoltaicznych wynosi 30%.

Program cieszy się rosnącą popularnością, w samym obszarze Lidera Pojezierza i wśród jego członków powstało z udziałem programu wiele instalacji fotowoltaicznych.

Posiadanie właściwie dobranej instalacji fotowoltaicznej pozwala na całkowite uniezależnienie się od cen energii elektrycznej, mamy bowiem jej własne źródło.

Także spłata 70% pożyczki nie jest uciążliwa ponieważ przy właściwie dobranej instalacji rata spłaty jest mniejsza niż wcześniej płacone rachunki za prąd, zastępuje ona więc niejako te rachunki z korzyścią dla nas i dla środowiska - średnia przydomowa instalacja mająca moc 5 kW zapewnia redukcję emisji do atmosfery 3,5 tony dwutlenku węgla w ciągu roku.

Alokacja środków w programie wynosi 10 mln zł. O środki mogą aplikować mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania, wykonaniu dokumentacji, przejściu wszelkich formalności oraz wykonaniu instalacji i przyłączeniu jej do sieci elektroenergetycznej.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, zapisy na pożyczkę będą mozliwe od 1 grudnia.
tel.: 607782884, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Mirosław Kwarta

Tagged Under