Nowy pomost na Jeziorze Płoń (Gmina Przelewice)

Drukuj
poniedziałek, 24 sierpień 2020 Michał Kasprzak Kategoria: Aktualności

Unijne środki trafiły do Gminy Przelewice za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”. Całkowity koszt projektu to ok. 65 tys. zł.

Pomorze Zachodnie zyskało nowe miejsce rekreacji.  Na jeziorze w Żukowie pojawił się pływający pomost. Zadanie to, z pomocą unijnych środków z PO RYBY 2014-2020, zrealizowała Gmina Przelewice. Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się w niedzielę, 23 sierpnia br. z udziałem wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza.

Mieszkańcy gminy Przelewice mogą korzystać z nowego, pływającego pomostu, który pojawił się na Jeziorze Płoń. Akwen zlokalizowany jest w pobliżu miejscowości takich jak Karsko, Oćwieka i Przelewice. Nowy obiekt ma  25 m długości.

- Inwestycja posłuży mieszkańcom Gminy Przelewice i turystom naszego regionu. Cieszę się, że w mojej rodzinnej gminie pojawiła tak ciekawa infrastruktura nad jeziorem – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Unijne środki trafiły do Gminy Przelewice za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”. Całkowity koszt projektu to ok. 65 tys. zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniosło ponad 55 tys. zł.

W ramach PO „Rybactwo i Morze” 2014-2020, Priorytet  4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, Lokalne Grupy Działania realizują zadania nakierowane m.in. na tworzenie miejsc pracy, utrzymanie miejsc zagrożonych likwidacją,  rozwijanie i tworzenie nowych przedsiębiorstw. Położenie geograficzne województwa sprzyja rozwojowi turystyki, a dzięki dofinansowaniu możliwe jest tworzenie, rozwijanie i wyposażanie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej właśnie na obszarach wiejskich.

 

Tagged Under