Szanowni Państwo,

turystyka, tak jak polityka, sport czy medycyna, to nasza „narodowa specjalność” – wszyscy się na tym „znamy” i wszyscy „wiemy” co robić, aby się rozwijała, więc rzadko pytamy innych: Jakie mają aktualne problemy? Co jest im potrzebne? Czego oczekują?

Turystyka, będąca przedmiotem naszych działań zawodowych i społecznych, znajduje się w kompetencjach i obowiązkach wszystkich szczebli administracji publicznej w Polsce. Do aktywizacji jej rozwoju, na mocy ustawy sejmowej, został stworzony specjalny system organizacji POT-ROT-LOT. W tym roku w budżecie państwa wyasygnowano na turystykę kwotę 58 mln. zł a w budżecie naszego województwa jest to kwota prawie 84 mln. zł. Chciało by się rzec: jest dobrze!? Więc dlaczego jest tyle narzekania – czyżby kolejna nasza narodowa „specjalność”?

Od roku pełnię funkcję Prezesa ZROT i mimo wielu cennych inicjatyw i podejmowanych działań, nie czuję pełnej satysfakcji: ani z roli jaką pełni ZROT, ani z zakresu współpracy. W obszarze turystyki województwa zachodniopomorskiego dzieje się dużo, ale może dziać się jeszcze więcej! Potencjał, którym dysponujemy, zasługuje na większą dynamikę rozwoju. Jestem pewien, że jest to możliwe, ale konieczna jest szersza i faktyczna współpraca wszystkich, którym leży na sercu rozwój zachodniopomorskiego sektora turystyki.

RAZEM można WIĘCEJ!

Koleżanki i Koledzy działający w obszarze turystyki,

chciałbym rozszerzyć i zaktywizować obszar naszej współpracy. W czerwcu odbędzie się Walne Zebranie ZROT, podczas którego organizacja powinna określić kierunki i zakres swojej dalszej aktywności. Planujemy również dokonać korekt zapisów statutowych oraz wybrać nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną. Chciałbym, aby ZROT stał się faktyczną płaszczyzną współpracy w obszarze turystyki, niezależnie czy dany podmiot gospodarczy, organizacja pozarządowa czy jednostka samorządowa już jest naszym członkiem czy też potencjalnie może nim zostać.

ZROT to organizacja „służebna”, nasza wspólna – powinna kumulować potencjał, aktywizować rozwój, koordynować współpracę oraz wspierać przedsiębiorców, organizacje branżowe i władze samorządowe w ich działaniach. ZROT powinien być naszym „narzędziem” dynamizującym rozwój turystyki.

Określmy wspólnie obszary tej aktywności i naszej współpracy. Zidentyfikujmy problemy i ich przyczyny oraz sprecyzujmy jakie są potrzeby branżowe i czego oczekujemy indywidualnie jako przedsiębiorcy, urzędnicy czy działacze. Określmy co trzeba i można zrobić, aby czerpać z turystyki korzyści adekwatne do potencjału regionu.

Zapraszam wszystkich na cykl spotkań konsultacyjnych, tzw. Subregionalnych Forów Turystyki, które odbędą się w pięciu miejscowościach województwa zachodniopomorskiego – szczegółowy terminarz i program przesyłam w załączeniu. Dodatkowo zamieszczam asumpt do dyskusji, licząc na uzupełnienie analizy podczas naszych spotkań.

Łączę wyrazy szacunku i zapraszam do współpracy!

Marek Migdal
Prezes ZROT

Załączniki:
Pobierz plik (program_i_zgłoszenie.pdf)Program i karta zgłoszeniowa[Plik .PDF]884 kB
Pobierz plik (RAZEM_mozna_WIECEJ-biuletyn_ZROT.pdf)Razem można więcej - bulietyn ZROT[Plik .PDF]1806 kB
Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.