Święto Kobiet w listopadzie, czyli Biesiada Kumoszek 2021.

Drukuj
wtorek, 09 listopad 2021 Kategoria: Aktualności

6 listopada 2021 r. w salach balowych Pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbyła się impreza pn. ,,Biesiada Kumoszek”. W tym roku w związku z obostrzeniami covidowymi, mogliśmy zorganizować spotkanie, ale niestety w węższym gronie.

"Biesiada Kumoszek" jest formą podziękowania dla Pań z obszarów Stowarzyszenia ,,Lidera Pojezierza”, za zaangażowanie i pracę w prowadzonych inicjatywach i przedsięwzięciach. Krótkie szkolenie merytoryczne, huczna zabawa, znakomite potrawy przygotowane przez Panie Kumoszki, tańce i bogaty program artystyczny, tak w skrócie można opisać przebieg sobotniej imprezy.

Honorowymi gośćmi imprezy byli: Olgierd Kustosz - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zygmunt Siarkiewicz – p.o. Dyrektor Ogrodów Przelewice i Przemysław Maciąg – Zastępca Dyrektora Ogrodów Przelewice.

Program spotkania obejmował m.in. konsultacje społeczne w związku ze zmianami do Lokalnej Strategii Rozwoju w przyszłym okresie programowania, możliwościami pozyskania dofinansowania w ramach różnych projektów dla lokalnych przedsiębiorców i stowarzyszeń, zwieńczone krótkim szkoleniem.

W ramach nawiązania współpracy między Kołami Gospodyń Wiejskich zostały podpisane Listy intencyjne (dla KGW zainteresowanych taką współpracą, plik można pobrać pod niniejszą relacją).

Oprócz tego uczestniczki/cy imprezy zostali poinformowani o przeprowadzonych przez ,,Lider Pojezierza” konkursach tematycznych, czyli:

- ,,Marka Lokalna” (szczegóły na stronie: https://www.liderpojezierza.pl/15-aktualnosci/1858-konkurs-marka-lokalna-stw%C3%B3rzmy-j%C4%85-razem.html);

- ,,Miejsca warte odwiedzenia” (szczegóły na stronie: https://www.liderpojezierza.pl/15-aktualnosci/1846-miejsca-warte-odwiedzenia-na-terenie-lgd-stowarzyszenia-%E2%80%9Elider-pojezierza.html);

-,,Daj się poznać, daj się najeść” (szczegóły na stronie: https://www.liderpojezierza.pl/15-aktualnosci/1833-przyjmujemy-zg%C5%82oszenia-do-bazy-gastronomia-w-aplikacji-ekomuzea.html).

W trakcie części oficjalnej którą poprowadzili: Ireneusz Kostka – Wiceprezes Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza” oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz mogliśmy wysłuchać czym zajmuje się Stowarzyszenie ,,Lider Pojezierza” oraz co czeka nas w przyszłym okresie programowania, czyli lata 2021-2027.

Po tych krótkich wystąpieniach, rozpoczęła się oczekiwana część artystyczna, którą poprowadzili Pan Arkadiusz Mażewski z Agencji Artystycznej ,,Music Planet” i Adrian Wyrębski z firmy ,,Live Music”.

Furorę zrobiły konkursy tematyczne: ,,Wieża”, ,,Żywe kalambury” oraz ,,Walka na synonimy”.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a wszyscy bawili się w znakomitej atmosferze, o czym mogą świadczyć zawiązane przez Panie Kumoszki znajomości oraz chęć podpisania listów intencyjnych.

W pierwszej kolejności, podziękowania kierujemy dla Pań Kumoszek, które były najważniejszymi osobami tego wieczoru i pomogły w przygotowaniach tej imprezy.

Osobne podziękowania chcielibyśmy skierować w kierunku, do osób i instytucji, dzięki którym tegoroczna edycja mogła zostać zrealizowana:

Panie Kumoszki, dziękujemy i do zobaczenia za rok w większym gronie !

Załączniki:
Pobierz plik (List intencyjny o współpracy.docx)List intencyjny o współpracy[ ]118 kB
Tagged Under