Filmowa relacja z wizyty studyjnej na Śląsku, w ramach projektu „Marka Turystyczna Sieć Ekomuzea"

Drukuj
czwartek, 04 listopad 2021 Kategoria: Aktualności

Już jest! Filmowa relacja z wizyty studyjnej! Naszymi gośćmi byli partnerzy projektu „Marka Turystyczna Sieć Ekomuzea” czyli LGD Stowarzyszenie WIR oraz Lider Pojezierza LGD. W tym zacnym i przemiłym gronie spędziliśmy trzy dni odkrywając przed naszymi partnerami uroki naszego obszaru.

Przybliżyliśmy im historię, kulturę i śląskie tradycje zwiedzając siedzibę Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz goszcząc u Pana Jana Myrcika w Ośrodku Kultury i Edukacji Regionalnej.
W pałacowych wnętrzach w Koszęcinie oraz w Zamek w Toszku podziwialiśmy razem sztukę wysoką a Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Kornelia Bieniek - Kiełbasa przybliżyło naszym gościom śląską sztukę kulinarną. Podczas warsztatów lepione były kluski śląskie: sztuk bardzo wiele! 

Poza tym braliśmy jeszcze udział w warsztatach wokalnych i warsztatach u kowala Zoriabresk - Kuźnia Koszęcin. Był też czas na odpoczynek i na spacery jak np. ten po Rynku w Toszku. Jest to miejsce wyjątkowe ze względu na przebiegający tędy w średniowieczu szlak handlowy. Wszystkie wymienione miejsca znajdziecie oczywiście w naszej aplikacji EkoMuzea!

Liczymy na to, że już jest na Waszych telefonach! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wizyty. Dziękujemy gminom: Gmina Koszęcin oraz Miasto i Gmina Toszek za tak serdeczne przyjęcie i ugoszczenie naszych partnerów.

ODTWÓRZ FILM

 

 

Tagged Under