Z pierwszą wizytą w Lokalnej Grupy Działania (LGD) regionu LEADER „Flusslandschaft Peenetal”.

Drukuj
czwartek, 16 lipiec 2020 Kategoria: Aktualności

Przedstawiciel LGD Stowarzyszenia Lider Pojezierza Ireneusz Kostka wspólnie z koordynatorem wspólnego projektu w ramach Euroregionu Pomerania pn. Wzmocnienie regionalnych łańcuchów wartości w Euroregionie Pomerania - Akronim ReWi Stärkung regionaler Wertschöpfungsketten in Euroregion Pomerania dr Wojciechem Zbaraszewskim pracownikiem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wzięliśmy udział w spotkaniu inaugurującym w celu nawiązanie współpracy z LGD z Niemiec. Do tej pory realizowaliśmy projekty współpracy z partnerami LGD z Litwy, Czech, Rumunii. Czas na najbliższego sąsiada. 

Rozmawialiśmy z kierownictwem LGD o realizowanych przez partnera projektach. Odwiedziliśmy jedną z najładniejszych miejscowości LGD Stolpe nad rzeką Peene. Poznaliśmy historię obszaru jej zasoby oraz utworzone w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego muzeum parku narodowego. 

Stolpe an der Peene – miejscowość i gmina w Niemczech, wchodząca w skład Związku Gmin Anklam-Land w powiecie Vorpommern-Greifswald, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. 

Zaplanowaliśmy wspólna wizytę w Polsce.

W dniach 11/12.09.2020 spotkanie dwóch grup. Zarządy LGD i pszczelarze. Celem jest wzajemnie poznanie się, zaplanowanie wspólnych działań w ramach projektu Interregu oraz plany na nową perspektywę w ramach programu Leader 2021-2027. 

Plany, planami a koronawirus ? No właśnie.... 

Tagged Under