Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom czwartego z cyklu 5 wyjazdów studyjnych pn.: Gdzie w Polsce karmią najlepiej? Cykl wyjazdów studyjnych w poszukiwaniu smaków tradycyjnej kuchni polskiej”.

Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z największych świąt wina w Polsce, tj.  w zielonogórskim winobraniu. To niepowtarzalne widowisko, przyciąga tłumy nie tylko mieszkańców, ale i gości z kraju i zagranicy. A to wszystko za sprawą licznych atrakcji przygotowanych z okazji święta. Barwny korowód przeszedł ulicami Zielonej Góry, cyrkowcy, akrobaci, sportowcy, artyści, Glinoludy, szaleńcy, przebierańcy, kuglarze, uczniowie i pasjonaci. Całe mnóstwo kolorowych straganów z rękodziełem, produktami lokalnymi  i oczywiście trunkami do degustacji.

Właściciele winnicy „Julia” ugościli nas bogatą paletą smaków i aromatów produkowanych tradycyjnymi metodami trunków od wytrawnych po słodkie. Poznaliśmy niektóre tajniki produkcji tych afrodyzjaków, ale także umiejętności wydobywania prawdziwego smaku win. Warsztaty były niezwykle zajmujące i w przesympatycznej atmosferze mogliśmy udać się w dalszą drogę w poszukiwaniu smaków regionów….

Już dziś zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdyż niebawem pojawi się zaproszenie do wzięcia udziału w ostatnim już wyjeździe do… i o tym wkrótce.

Dziękujemy „Błękitne Okna” Agnieszka Nikoliszyn Granatowska za profesjonalne i rzetelne przygotowanie wyjazdu.

Cykl wyjazdów studyjnych w poszukiwaniu smaków tradycyjnej kuchni polskiej”. Wyjazdy realizowane będą zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim a LGD realizowaną w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.